Челси завърши 2:2 в домакинството си на Нюкасъл в мач от предпоследния 37-и кръг на Висшата лига. "Свраките" стигнаха до точката с попадение на Стивън Тейлър в 93-ата минута.

Избраниците на Карло Анчелоти, които преди седмица сдадоха титлата на Манчестър Юнайтед след загуба с 1:2, днес не успя да запишат победа в последния си мач за сезона на "Стамфорд Бридж".

"Сините" от Лондон на два пъти повеждаха в резултата, но "свраките" все изравняваха и в крайна сметка си тръгнаха с точката.

Домакините започнаха вихрено срещата и още във 2-ата минута откриха резултата. Бранислав Иванович се разписа след подаване на Фернандо Торес - 1:0.

Радостта на Челси не трая дълго. В 10-ата минута Йонас Гутиерес изравни - 1:1.

Избраниците на Карло Анчелоти тотално надиграха "свраките", които обаче се бранеха успешно. Чак в 83-ата минута домакините вкараха втори гол. Алекс се разписа с глава след центриране на Франк Лампард.

Челси обаче не успя да задържи преднината си и допусна ново изравняване. То стана факт в 93-ата минута, когато Стивън Тейлър с глава оформи крайното 2:2.

След равенството "сините" от Лондон останаха на 2-ото място със 71 точки, а Нюкасъл е 12-и с 45. /БЛИЦ

ЧЕЛСИ - НЮКАСЪЛ 2:2
1:0 Бранислав Иванович (2), 1:1 Йонас Гутиерес (10), 2:1 Алекс (83), 2:2 Стивън Тейлър (90+3)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ

Oт 14 май (събота)

Блекбърн – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Брет Емертън (20), 1:1 Уейн Рууни (73-дузпа)

Блекпул – Болтън 4:3
0:1 Кевин Дейвис (6), 1:1 Ди Джей Кембъл (9), 2:1 Джейсън Пънчън (19), 2:2 Матю Тейлър (24), 3:2 Ди Джей Кембъл (45), 3:3 Даниел Стъридж (53), 4:3 Чарли Адам (64)

Съндърланд – Уулвърхемптън 1:3
0:1 Джоди Крадък (23), 1:1 Стефан Сесеньон (34), 1:2 Стивън Флетчър (54), 1:3 Джордж Елокоби (78)

Уест Бромич – Евертън 1:0
1:0 Юсуф Мулумбу (10)

От 15 май (неделя)
Челси – Нюкасъл 2:2

18:00 часа Арсенал – Астън Вила (Нова Спорт)

21:45 часа Манчестър Сити – Сток Сити
Баланс: 83 мача, 34 победи за Манчестър Сити, 19 равенства, 30 победи за Сток Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.