Хъл Сити спечели драматично с 2:1 при визитата си на КПР в среща от 25-ия кръг на английската Чемпиъншип.

През първото полувреме съперниците не успяха да реализират нито едно от положенията си, а след почивката гостите поведоха с гол на уругвайския нападател Абел Ернандес (61) след асистенция на Мохамед Диаме.

Драма настъпи в последните минути, като първо домакините от Лондон зарадваха феновете на „Лофтъс Роуд” с изравнителен гол на Себастиен Полтер (86) след асистенция на Мат Филипс. В последните секунди обаче Адама Диоманде (90) донесе трите точки на „тигрите”.

След успеха си Хъл Сити се изкачи на трето място във временното класиране с 44 точки. КПР е на 15-а позиция с 30 точки. Лидер е Мидълзбро с 49 точки, следван от Дарби Каунти с 48 точки.