Арсенал победи като гост Лийдс с 3:1 в преиграване от третия кръг на турнира ФА Къп и се класира без проблеми за следващия етап на надпреварата. Срещата на „Елън Роуд” в Лийд започна с натиск на домакините, но те бяха усмирени в 6-ата минута, когато при първата си по-сериозна атака „топчиите” поведоха в резултата. Гибс започна една атака и подаде към Андрей Аршавин, който с прецизен пас изведе Самир Насри зад защитата на домакините и французинът не сгреши, след като остана очи в очи с вратаря на Лийдс - 0:1. След гола „топчиите” заиграха по-уверено и взеха инициативата. В 27-ата минута Бакари Саня нахлу отдясно в наказателното поле на Лийдс и вместо да стреля се опита да центрира, но сгреши, тъй като бранителите на домакините успяха да изчистят. В 35-ата минута Саня изстреля истинска бомба от ъгъла на наказателното поле и прати топката в мрежата за 0:2. Само две минути по-късно обаче домакините се събудиха и върнаха един гол. Брадли Джонсън със страхотен изстрел от границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл и не остави никакви шансове за вратаря на "артилеристите" Счесни.

След почивката домакините отново се опитаха да установят натиск и да върнат и втория гол и така да изравнят, но въпреки пресата в половината на съперника те рядко достигаха до вратата на Счесни. Лийдс бе много близо до изравнителен гол, но в 69-ата минута влезлият като резерва Давид Сома с първото си докосване от непосредствена близост стреля в аут. Всичко в мача свърши в 76-ата минута, когато Никлас Бендтнер центрира отдясно точно на главата на Робин ван Перси и холандецът прати топката в мрежата за крайното 1:3. Така Арсенал се класира за четвъртия кръг на ФА Къп. /БЛИЦ