Волфсбург победи с 2:0 при гостуването си на Хамбургер в срещата от 28-ия кръг на германската Бундеслига. Така "вълците" си гарантираха участие в Шампионската лига, след като до края на сезона не може да завършат на по-задно от четвъртото място, а в момента са втори и изостават на 10 точки от Байерн.

Голмайсторът на „вълците” Бас Дост не се разписа, но се отчете с асистенции за попаденията на Джошуа Гилавоги (10) и Даниел Калиджури (73). Нито един от общо петтте изстрела на „червените шорти” за целия мач не попадна в очертанията на вратата на гостите.

Опитният защитник Йоан Джуру получи жълт картон в 85-ата минута, а три минути след това каза нещо на съдията и той го изгони с второ официално предупреждение.

След успеха си Волфсбург остава на второ място с 60 точки и на 10 зад лидера Байерн. Хамбургер е предпоследен с 25 точки, на две пред последния Щутгарт и на толкова зад 16-ия в Падерборн.