Борусия (Мьонхенгладбах) победи трудно у дома новака този сезон Дармщад с 3:2 в последната среща от 17-ия кръг на германската Бундеслига.

Марсел Хелер (28) изведе гостите напред в резултата след пас на Сандро Вагнер, но малко преди почивката Ларс Щиндъл (44) изравни за 1:1. Малко преди това в 38-ата минута Гранит Джака от домакините получи директен червен картон.

Норвежкият полузащитник Хавард Нордвейт (51) направи обрата пълен за 2:1, но Сандо Вагнер (67) бе точен за 2:2, възползвайки се от подаване на Марсел Хелер.

Победата за домакините донесе Оскар Вендт (86) след асистенция на Ларс Щиндъл.

С успеха си „жребците” събраха 29 точки и ще зимуват на четвърто място във временното класиране. Дармщад е на 13-а позиция с 18 точки.

Айнтрахт (Франкфурт) – Вердер 2:1
0:1 Клаудио Писаро (29), 1:1 Александър Майер (31), 2:1 Щефан Айгнер (48)
19.12.16
16:30 ч.
Кьолн – Борусия (Дортмунд) 2:1
0:1 Сократис Папастатопулос (18), 1:1 Симон Цолер (82), 2:1 Антони Модест (90)
Щутгарт – Волфсбург 3:1
0:1 Макс Арнолд (14), 1:1 Даниел Дидави (22), 2:1 Филип Костич (31), 3:1 Даниел Дидави (47)
20.12.15
16:30 ч.
Херта – Майнц 2:0
1:0 Владимир Дарида (34), 2:0 Саломон Калу (54)
20.12.15
18:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Дармщад 3:2
0:1 Марсел Хелер (28), 1:1 Ларс Щиндъл (44), 2:1 Хавард Нордвейт (51), 2:2 Сандро Вагнер (67), 3:2 Оскар Вендт (86)