Българският защитник Радослав Димитров, известен с прякора си Меси, игра цял мач при загуба като гост на неговия Ботошани от Динамо (Букурещ) с 1:0.

Валентин Костаче реализира единственото попадение в 28-ата минута, а Димитров получи жълт картон в 25-ата минута. Българският вратар Пламен Илиев пък остана на резервната скамейка на гостите.

Ботошани е девети след загубата с 26 точки.

Венелин Филипов записа победа със своя Волунтари с 2:1 като гост над Поли Тимишоара. Той също игра цял мач и получи жълт картон в 62-ата минута. Г

ол на Лауренциу Рус даде аванс за гостите четвърт час преди края, а в добавеното време Александру Тудорие реализира второ попадение за победителите.

В последните секунди на продължението бившият футболист на ЦСКА (София) Янис Зику вкара почетния гол в полза на Тимишоара.