Българите в състава на Ботошани - Пламен Илиев и Радослав Димитров, записаха цял мач при домакинската победа над Динамо (Букурещ) с 2:1 в мач от 11-ия кръг на румънското първенство. Димитров асистира за първия гол на своя тим, докато вратаря Пламен Илиев си изкара жълт картон в 83-ата минута. Гостите завършиха срещата с човек по-малко, след като Антун Палич бе изгонен за втори жълт картон в 71-ата минута, довела до дузпа, чрез която Ботошани отбеляза победното попадение.

Домакините откриха в 22-ата минута, след като Роберт Елек се възползва от асистенция на Димитров.

Динамо изравни в 52-ата минута чрез Дорин Ротариу.

В 71-ата минута Ботошани получи правото да изпълни дузпа, след като Антун Палич извърши фаул в своето наказателно поле. Зад топката застана Габриел Вашвари и реализира за крайното 2:1.

С успеха Ботошани се изкачи на трето място с 19 точки. Динамо е пети с 16.