Шотландският Глазгоу Рейнджърс е първият 1/8-финалист в Лига Европа, след като победи португалския Брага с 1:0 като гост. В първата среща възпитаниците на Стивън Джерард спечелиха с 3:2 и така с общ резултат 4:2 продължават напред.

Срещата започна страхотно за шотландците, които получиха право да изпълнят дузпа, но  синът на легендата Георге Хаджи - Янис пропусна от бялата точка.

Райън Кент все пак даде аванс на "сините" в 61-ата минута, а домакините пропиляха най-добрата си възможност 10 минути по-късно, когато Паулиньо уцели гредата. Рейнджърс вкара втори гол в 77-ата минута, но той беше отменен заради засада.

До края гостите изчакваха атаките на съперника, подредени в своята половина, като не допуснаха изненада.