Грасхопър загуби у дома от Люцерн с 1:2 в среща от 16-ия кръг на швейцарската лига. Българският нападател Димитър Рангелов игра 78 минути за Люцерн и вкара първото попадение на „Летцигрунд” в Цюрих.

Рангелов започна като титуляр и в 42-ата минута изведе гостите напред в резултата, след като засече центриране на Ренгли.

След почивката „скакалците” изравниха в 65-ата минута с гол на Насим Бен Халифа. В 86-ата минута обаче Люцерн стигна до победата, след като заменилият осем минути преди това Рангелов египтянин Махмуд Кахраба оформи крайното 1:2.

С успеха си Люцерн събра 28 точки, колкото има и втория във временното класиране Грасхопър, който обаче е с по-добра голова разлика. Лидер с 30 пункта е шампиона Базел, който е с мач по-малко и утре ще гостува на третия Йънг Бойс в дербито на кръга.