Димитър Рангелов излезе победител от българското дерби в Израел. Макаби (Тел Авив) се наложи с 2:0 срещу Апоел (Рамат Ган), в който се състезават трима родни футболисти – Димитър Телкийски, Елин Топузаков и Крум Бибишков.

Българският национал Димитър Рангелов започна титуляр за домакините и остана на терена до 66-ата минута. Топчо и Мечо бяха цял мач на терена за гостите от Рамат Ган, а Бибишков бе заменен в 63-ата минута.

Рангелов асистира на Маор Бузагло за първото попадение, което падна още във 2-ата минута. В 33-ата Роберто Колаути направи 2:0, а до края на мача не падна нов гол.

След победата Димитър Рангелов и съотборниците му в Макаби (Тел Авив) имат 15 точки и заемат второто място, изоставайки с 2 от лидера Ирони (Кирят Шмона). Апоел (Рамат Ган) пък е на предпоследната 15-а позиция с едва 1 точка. /БЛИЦ