Коняспор се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Турция. Българският национал Димитър Рангелов беше с основен принос за победата с 2:1 над втородивизионния Юмраниеспор след продължения.

Сердар Озбайрактар даде аванс на гостите с гол в 48-ата минута, но в 68-ата пък получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко на терена. Рангелов се появи в 79-ата минута и успя да изравни в 84-ата, засичайки остър пас на дузпата - 1:1. Така завърши редовното време и се стигна до продълженията. В 99-ата минута Ягош Вукович осъществи обрата от дузпа за крайното 2:1.

В най-интригуващия сблъсък Фебербахче победи 1:0 Бешикташ на неговия стадион. Гола отбеляза Робин ван Перси в 72-ата минута. Вчера носителят на трофея Галатасарай отпадна след поражение 1:2 като гост на Истанбул Башакшехир.