Енерги (Котбус) загуби с 1:3 при гостуването си на Айнтрахт (Брауншвайг) в среща от 8-ия кръг на Втора Бундеслига. Българският нападател на гостите Димитър Рангелов игра 90 минути, но не успя да се разпише. Резултатът беше открит в 18-ата минута, когато Крупке се възползва от лошо изчистена топка и отблизо бе точен за 1:0. В 38-ата минута домакините удвоиха преднината си, Крупке надбяга защитата и пусна на непокрития Боланд, който отбеляза на празна врата. Гостите върнаха един гол чрез Битеркорт в 76-ата минута. В ответната атака домакините обаче покачиха на 3:1 след гол на Кумбела с глава. Три минути по-късно авторът на третото попадение бе изгонен от игра. След успеха Айнтрахт се изкачи до 3-ата позиция във временното класиране със 17 точки, Енерги се свлече до 8-о място с 14 точки.

Дуисбург се добра само до равенство 1:1 при домакинството си на Унион (Берлин). Българският нападател на тима Валери Домовчийски обаче не взе участие в мача и остана на резервната скамейка. Дуисбург събра актив от 6 точки и се намира на 14-ата позиция./БЛИЦ