Борусия (Дортмунд) победи с 3:0 Карлсруе и се класира на 1/8-финалите за Купата на Германия. Българският национал Димитър Рангелов на резервната скамейка за домакините, но не се появи в игра. Попаденията за Борусия (Дортмунд) вкараха Мохамед Зидан още в 3-ата минута и Лукас Бариос, който бе точен на два пъти - в 22-ата и 51-ата.

Бившият защитник на Славия Асен Караславов игра 120 минути за Гройтер Фюрт, който изключително драматично победи като гост Рот-Вайс Ален с 3:2 след продължения и 1:1 в редовното време.

Травма пък попречи на Станислав Ангелов да вземе участие за Енерги при гостуването на Кобленц. Отборът от Котбус загуби след продължения – с 2:4, след като на два пъти повеждаше в резултата в редовното време, което завърши при 2:2.

В друг мач от 1/16-финалите за Купата на Германия Дуисбург без счупилия ръката си Чавдар Янков елиминира Борусия (Мьонхенгладбах) след победа с 1:0.

Байерн (Мюнхен) отвя с убедителното 5:0 Оберхаузен и очаквано се класира напред в надпреварата. /БЛИЦ

Резултатите от снощи:

Айнтрахт (Трир) – Арминия 4:2 след прод.
0:1 Златко Янич (46), 0:2 Златко Янич (49), 1:2 Сахар Сенеси (61), 2:2 Сахар Сенеси (75), 3:2 Рисер (111), 4:2 Сахар Сенеси (120)

Нюрнберг – Хофенхайм 0:1
0:1 Пер Нилсон (35)

Байерн (Мюнхен) – Рот-Вайс (Оберхаузен) 5:0
1:0 Даниел Емберс (32), 2:0 Марио Гомес (41), 3:0 Даниел ван Буйтен (67), 4:0 Томас Мюлер (70), 5:0 Даниел ван Буйтен (86)

Борусия (Мьонхенгладбах) – Дуисбург 0:1
0:1 Кристофър Андерсен (90)

Рот-Вайс (Ален) – Гройтер Фюрт 2:3 след прод.
0:1 Кристофър Ньот (61), 1:1 Лука Танкулич (88), 2:1 Лука Танкулич (93), 2:2 Юсеф Мухтари (98), 2:3 Николай Мюлер (119)

Карлсруе – Борусия (Дортмунд) 0:3
0:1 Мохамед Зидан (3), 0:2 Лукас Бариос (23), 0:3 Лукас Бариос (51)

Бохум – Шалке 04 0:3
0:1 Хайко Вестерман (10), 0:2 Халил Алтънтоп (56), 0:3 Кристиан Фукс (76)

Кобленц – Енерги 4:2 след прод.
0:1 Емил Юла (8), 1:1 Золтан Щибер (14), 2:1 Еверсон (52), 2:2 Денис Сьоренсен (79), 3:2 Еверсон (104), 4:2 Томас Гайслер (120)