Българският национал Димитър Рангелов игра цял мач за Люцерн при домакинската загуба от шампиона Базел с 0:2 в среща от 27-ия кръг на швейцарската Суперлига.

Гостите поведоха с попадение на Джовани Сио в 51-ата минута с глава след центриране на Кала при първото им по-сериозно положение за гол в мача. Три минути по-рано Рангелов изпусна сам срещу вратаря на гостите Зомер, който улови слабия удар на българския нападател. В първата минута от добавеното време Сио вкара и втория си гол в мача за крайното 0:2.

Това е второ поражение за тима на българина от този съперник тази седмица, след като преди няколко дни Люцерн падна с 0:1 в Базел и отпадна от турнира за купата на страната във фазата на полуфиналите.

След успеха си Базел събра 52 точки и отново има аванс от 3 пункта на върха пред Грасхопър. Люцерн е пети с 49 точки и на 2 пункта от четвъртата позиция, даваща право на участие в Лига Европа.