Макаби (Тел Авив), в който играе българинът Димитър Рангелов, оглави класирането в първенството на Израел, след като спечели двубоя си от 5-ия кръг срещу Апоел (Петах Тиква) с 2:1. Рангелов се появи в игра в началото на второто полувреме на мястото на Келим Шабан. Гостите първи откриха резултата чрез Давид Битон в 70-ата минута. Играчите на Макаби обърнаха нещата в своя полза в оставащите минути, като първо Елиран Атар възстанови равенството в 83-ата минута, а Харис Медунянин в добавеното време донесе успеха на Макаби.

Така тимът събра актив от 12 точки от пет мача и поне временно е лидер в таблицата с две точки повече от Ирони Кирят Шммона и Макаби (Хайфа), които обаче са с мач по-малко в актива си.

В друг мач от този кръг пък Макаби (Петах Тиква) и Ашдод с Димитър Макриев, направиха реми 2:2. Българският нападател игра цял мач за своя тим, но не бе сред голмайсторите в мача./БЛИЦ