В българското дерби от 22-ия кръг на израелското първенство българският национал Димитър Рангелов и неговият клубен тим разбиха с 3:0 като гости Апоел Рамат Ган, където се подвизават бившите левскари Елин Топузаков – Топчо и Димитър Телкийски – Мечо.

Рангелов бе титуляр за тима си и игра до 72-ата минута, когато бе сменен от Роберто Колаути, докато Топчо изигра цял мач за Апоел Рамат Ган, а Мечо не взе участие заради контузия, получена на тренировка преди мача.

Попаденията за успеха на Макаби Тел Авив вкараха Елиран Атар на два пъти в 51-ата и 63-ата минути и Дор Миса в последните секунди на срещата.

След победата си Макаби Тел Авив заема трето място във временното класиране и изостава на 6 точки от лидера Макаби Хайфа. Отборът на Топчо и Мечо пък е последен с едва 5 точки в актива си. /БЛИЦ