Българският национал Димитър Рангелов игра 25 минути за Борусия (Дортмунд) при домакинското равенство 1:1 с Щутгарт в мач от 3 кръг на Бундеслигата.

В 65-ата минута родният национал се появи на терена на мястото аржентинеца Лукас Бариос, но не успя да помогне на “жълто-черните” да стигнат до победата.

Борусия откри в 27-ата минута с попадения на Нелсон Валдес, но Щутгарт изравни чрез Нидермайер в самото начало на второто полувреме.

Байер (Леверкузен) излезе на първо място в класирането, след като разгроми с 5:0 Фрайбург като гост. “Аспирините” откриха в 35-ата минута чрез Щефан Кислинг, който се е разписвал във всеки мач на тима си от началото на сезона. По две попадения добавиха Транкило Барнета и Ерен Дердийок.

Байерн отново се представи неубедително, като този път дори допусна поражение с 1:2 при гостуването си на новака Майнц. Домакините откриха с гол на новото си попълнение Андреас Иваншиц в 25-ата минута, а Аристиде Бансе удвои в 12 минути по-късно. Баварците намалиха в началото на второто полувреме след автогол на Новески.

Хановер записа първа победа за сезона и то дни след оставката на треньора Дитер Хекинг. Водени от досегашния помощник треньор Андреас Бергман “червените” се наложиха с 2:0 като гост на Нюрнберг. И двете попадения за тима бяха реализирани от Иржи Щайнер. Чехът пропусна възможността да запише хеттрик, когато в 54-ата минути изпълнената от него дузпа бе спасена от Рафаел Шефер./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 3 КРЪГ
От петък
Хофенхайм - Шалке 04 0:0

От днес
Борусия (Дортмунд) – Щутгарт 1:1
1:0 Нелсон Валдес (27), 1:1 Георг Нидермайер (47)

Кьолн – Айнтрахт (Франкфурт) 0:0

Фрайбург – Байер (Леверкузен) 0:5
0:1 Щефан Кислинг (35), 0:2 Транкило Барнета (47), 0:3 Ерен Дердийок (69), 0:4 Транкило Барнета (75), 0:5 Ерен Дердийок (84)

Майнц 05 – Байерн 2:1
1:0 Андреас Иваншич (25), 2:0 Аристиде Бансе (37), 2:1 Николче Новески (47-автогол)

Нюнберг – Хановер 0:2
0:1 Иржи Щайнер (15), 0:2 Иржи Щайнер (86)