Българският национал Димитър Рангелов игра за Борусия (Дортмунд) в протоколния реванш срещу Карабах. Германският тим спечели гостуването в Азербайджан с 1:0 и с общ резултат 5:0 се класира в групите на Лига Европа. Жребият е от 14:00 часа в петък.

Рангелов бе сред резервите за Борусия, като се появи в игра в 76-ата минута, заменяйки Лукаш Пишчек. Победното попадение за тима от Дортмунд реализира Лукас Бариос в 91-ата минута.

Протоколни реванши за място в груповата фаза на Лига Европа изиграха още Виляреал и БАТЕ Борисов. "Жълтата подводница" победи с 2:1 като гост в Беларус Днепър (Могильов) и е краен победител с общ резултат 7:1. Кошмарът на Левски и Литекс също измъкна 2:1 при визитата си на Маритимо и с общ резултат 5:1 влизат в групите. /БЛИЦ