Българският национал Димитър Рангелов донесе победата на Люцерн с 1:0 при гостуването на лидера Йънг Бойс в среща от осмия кръг на швейцарската Суперлига.

На „Стад дьо Суис” в Берн домакините разочароваха с играта си, а гостите от Люцерн създадоха повече голови положения, но чакаха чак до самия край на мача, за да открият резултата. В 83-ата минута Бюрки от домакините фаулира откъсващ се сам срещу вратаря Вьолфли играч на гостите и получи директен червен картон, а минута по-късно отсъдената дузпа бе реализирана хладнокръвно от Рангелов за 0:1. Това бе трето попадение на българския нападател от началото на сезона.

След успеха си Люцерн събра 14 точки и остава на второ място във временното класиране, но вече изостава само с една точка от лидера Йънг Бойс.