Българският нападател Димитър Рангелов изигра цял мач, но трудно стигаше до голови ситуации пред вратата на домакините. Другият българин в редиците на Котбус Станислав Ангелов пък пропусна мача заради натрупани жълти картони. Пандер откри головата серия за домакините с попадение още в четвъртата минута на мача. Алтинтоп удвои двадесет минути по-късно, за да предреши всичко в срещата още през първата част. През второто полувреме паднаха нови два гола и те отново бяха във вратата на гостите от Енерги. Първо Джърмейн Джоунс направи резултата класически в 60-ата минута, а Кевин Кураний оформи крайното 4:0 две минути преди края. Успехът изкачи Шалке с една позиция напред в класирането и вече е шести. Енерги остава в зоната на изпадащите, заемайки предпоследното място с актив от 23 точки. /БЛИЦ