Нападателят на националния ни отбор Димитър Рангелов влезе като резерва в 75-ата минута при загубата на Борусия (Дортмунд) у дома в рурското дерби срещу Шалке 04 с 0:1. Единственото попадение реализира Фарфан в 31-ата минута.

Двубоят се игра пред 80 552 зрители на стадион "Сигнал Идуна Парк". В 17-ата минута Овомойела хвърли от тъч хубаво към Бариос, който от малко разстояние стреля право в тялото на Нойер. Десет минути по-късно се стигна и до първото спорно положение в мача, когато удар на Бариос от 17 метра се удари в горната греда и тупна на голлинията, съдията Щарк обаче реши, че коженото кълбо не е минало голлинията. В 31-ата минута обаче гостите от Шалке 04 успяха да отбележат още при първото си положение за гол. При хубава контраатака на "кралскосините" Алтънтоп подаде към Фарфан и той не пропусна за 1:0.

15 минути преди края на мача в игра се появи и Рангелов, който обаче не успя да спаси своите от загубата.

Шампионът Волфсбург постигна четвърта победа от началото на шампионата и се изкачи на пета позиция в класирането. "Вълците" изнесоха страхотен мач пред 30 000 зрители на "Фолксваген Арена" и надделяха с 4:2 над Хановер 96. Попаденията за домакините бяха дело на Мисимович и Гентнер през първата част и Хасебе и Джеко през втората. За гостите пък точни бяха Балитч и Мадлунг, който си отбеляза автогол.

Вердер (Бремен) разби новака в Бундеслигата Майнц 05 с 3:0. В 38-ата минута извеждащ пас на Марин изненада защитата на Майнц 05, топката стигна до оставения сам Хънт и той не остави шанс на стража на Майнц Мюлер – 1:0.

Второто полувреме се превърна в рецитал на берменчани, които контролираха изцяло събитията на терена. В 71-ата минута Пасанен центрира отдясно на главата на Писаро, който не пропусна и направи резултата 2:0. Отново перуанецът беше в центъра на събитията в 82-ата минута, когато отново отдясно проби този път Бьониш и центрирането му беше засечено от Писаро за крайното 3:0./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 7 КРЪГ
От днес (26 септември)
Волфсбург – Хановер 4:2

1:0 Мисимович (8), 1:1 Балич (29), 2:1 Гентнер (45), 3:1 Хасебе (47), 3:2 Мадлунг (50-авт), 4:2 Джеко (62)

Борусия (Дортмунд) – Шалке 04 0:1
0:1 Фарфан (31)

Вердер – Майнц 3:0
1:0 Хънт (38), 2:0 Писаро (71), 3:0 Писаро (82)

Кьолн – Байер (Леверкузен) 0:1
0:1 Ролфес (82)

Айнтрахт (Франкфурт) – Щутгарт 0:3
0:1 Шейбер (17), 0:2 Шейбер (31), 0:3 Хицълшпергер (54)

От петък, 25 септември
Нюрнберг – Бохум 0:1

0:1 Диего Климович (7)

19:30 часа Хамбургер – Байерн
Баланс: 88 мача, 18 победи за Хамбургер, 19 равенства, 51 победи за Байерн

В неделя, 27 септември
16:30 часа Фрайбург – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 16 мача, 4 победи за Фрайбург, 7 равенства, 5 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

18:30 часа Хофенхайм – Херта
Баланс: 2 мача, 2 победи за Херта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.