Димитър Рангелов игра цял мач за Енерги Котбус, който стартира с победа новия сезон във Втора Бундеслига на Германия. Отборът от Котбус спечели с 2:1 срещу Динамо Дрезден, а българинът се отличи с асистенция. Гостите от Дрезден поведоха в последните секунди от първото полувреме. Футболистите на Енерги обаче се активизираха след почивката и стигнаха бързо до пълен обрат. Адлунг изравни в 57-ата минута, а резервата Сьоренсен оформи крайното 2:1 след подаване на Рангелов.

Драматично и злощастно започна новият сезон за българина Асен Караславов и Гройтер Фюрт. Тимът загубиха с 2:3 от Айнтрахт (Франкфурт), след като на почивката водеха с 2:0. Караславов сгреши фатално в 56-ата минута, когато изчисти топката право на крака на Александър Майер и той намали резултата. Малко по-късно халфът на гостите изравни, а в последната минута резервата Карим Матмур, с помощта на рикошет, донесе трите точки на Айнтрахт.

Преди почивката Кристофър Ньоте вкара на два пъти и даде добър аванс на домакините от Гройтер Фюрт.