Коняспор се класира за полуфинал за Купата на Турция. Тимът на Димитър Рангелов победи втородивизионния Сиваспор с 3:2 в мач-реванш от четвъртфиналите, а първата среща завърши 0:0. Българският национал беше един от героите на вечерта.

Рангелов откри резултата от дузпа в 35-ата минута. Самият Митко си изработи нарушението в наказателното поле, а дузпата беше изпълнена след яростни протести от страна на гостите. Раправиите продължиха повече от 2 минути, преди българинът да застане зад "бялата точка" и да се разпише.

Още в следващата атака Ергин Келеш обаче изравни - 1:1. Морике Фофана отново даде преднина на Коняспор за 2:1 в 43-ата минута.

В 57-ата минута Келеш изпусна дузпа за Сиваспор, но при добавката резервата Емре Кълънч довкара топката в мрежата за 2:2.

Домакините ликуваха в 79-ата минута Рангелов, когато отново Морике Фофана оформи крайното 3:2.

На полуфиналите се очертава български сблъсък. Коняспор на Рангелов ще се изправи срещу истанбулския Касъмпаша със Страхил Попов и Васил Божиков. Другият полуфинал среща Башакшехир Истанбул и Фенербахче.