Люцерн и Базел не успяха да се победят и завършиха 1:1 в българското дерби от шестия кръг на швейцарската Суперлига.

В герой за Люцерн се превърна българският национал Димитър Рангелов, който играч цял мач и донесе точката на тима си добавеното време на мача. Титуляр за гостите от Базел пък бе друг български национал Иван Иванов, привлечен това лято от Партизан.

Базел откри резултата чрез Джовани Сио (32), но след почивката домакините бяха по-добрият отбор на терена и в крайна сметка заслужено стигна до изравнителен гол в добавеното време на мача, дело на Димитър Рангелов (90+3) с добавка.

След равенството Люцерн събра 11 точки и е на второ място във временното класиране, докато Базел е четвърти с 9 пункта. Лидер е Йънг Бойс с 15 пункта.