Нападателят на националния ни отбор Димитър Рангелов излезе като титуляр за Борусия (Дортмунд) при загубата у дома от Байерн (Мюнхен) с 1:5. Двубоят се игра пред 80 000 фенове на “Сигнал Идуна Парк”. Рангелов за първи път бе в стартовите единадесет, но бе заменен в 61-ата минута от Бариос.
Всичко започна много добре за домакините, които поведоха чрез Хумелс в 11-ата минута.

Гостите от Мюнхен обаче изравниха за 1:1 след попадение на Марио Гомес в 36-ата минута.

След почивката Байерн игра много по-добре и наниза още четири гола за крайното 5:1 в своя полза.
В 50-ата минута Олич проби и центрира към наказателното поле, нямаше кой да засече топката, но далечен шут от 22 метра на Швайнщайгер прониза мрежата на Вайденфелер за 2:1 в полза на Байерн. В 61-вата минута Юрген Клоп извади двамата си нападатели Рангелов и Зидан, като пусна в игра Бариос и Гроскройц в опит да освежи играта в нападение. В 65-ата минута Франк Рибери вкара първия си гол за Байерн през новия сезон. Резервата в днешния мач изпълни по прецизен начин пряк свободен удар в 65-ата минута за 3:1 в полза на баварците.

В 78-ата минута Мюлер реализира четвърто попадение за баварците. В 88-ата отново Мюлер оформи крайното 5:1 за Байерн.

Друг български национал – Валери Домовчийски, влезе като резерва при загубата на Херта като гост от Майнц 05 с 1:2. Домо се появи в игра в 74-ата минута на мястото на Пишчек, но така и не успя да помогне на тима от Берлин дори да стигне и до едната точка.

В 39-ата минута Ивншитц от състава на Майнц направи непростим пропуск, стреляйки над вратата от няколко метра.

В 50-ата минута Нику от състава на гостите успя да открие резултата. Домакините обаче обърнаха нещата в своя полза след две попадения. В 79-ата минута Майнц получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Пейчинович в наказателното поле. Зад топката застана Иваншитц и успя да изравни резултата. В 85-ата минута Бансе опъна мрежата зад Дробни, след пас на Иваншитц.

Шампионът Волфсбург допусна трето поредно поражение, след като бе надигран на собствения си терен от Байер (Леверкузен). Мачът протече изключително нервно с много разправии и картони, като и двата тима завършиха с по 10 души. "Аспирините" успяха да поведат с 3:0, но успяха с мъка да удържат победата, след като до края Мисимович и Графите успяха да върнат две попадение./БЛИЦ

Днес от 16:30 часа
Волфсбург – Байер (Леверкузен) 2:3
0:1 Ролфес (37), 0:2 Ролфес (51-д), 0:3 Кислинг (58), 1:3 Мисимович (76), 2:3 Графите (80)
Борусия (Дортмунд) – Байерн 1:5
1:0 Хюмелс (11), 1:1 Гомес (36), 1:2 Швайнщайгер (50), 1:3 Рибери (65), 1:4 Мюлер (78), 1:5 Мюлер (88)
Хофенхайм – Бохум 3:0
1:0 Ба (16), 2:0 Еду (58), 3:0 Компер (79)
Фрайбург – Айнтрахт (Франкфурт) 0:2
0:1 Франц (68), 0:2 Мейер (90)
Майнц – Херта 2:1
0:1 Нику (50), 1:1 Иваншитц (80-д), 2:1 Бансе 85)
Нюрнберг – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:0