Фенербахче надви у дома Коняспор с 2:1 в среша от 5-ия кръг на турската Суперлига.

Българският национал Димитър Рангелов игра цял мач за гостите и вкара единствения гол във вратата на „фенерите” в 43-ата минута от дузпа, отсъдена за фаул на Канер Еркин срещу футболист на Коняспор. Преди това в 26-ата минута Пиер Уебо бе извел домакините напред в резултата.

Иртегун Бекир бе изгонен в 45-та минута и остави Фенербахче с 10 души, след като игра опасно срещу Рангелов. Все пак домакините стигнаха до победата след гол на Муса Соу в 50-ата минута. До края на мача грандът от Истанбул не отстъпи инициативата и спечели трите точки.

След успеха си Фенербахче е четвърти с 10 точки. Коняспор заема 9-а позиция с 5 пункта.