Българският нападател Димитър Рангелов се разписа в две от контролите, които Борусия (Дортмунд) изигра срещу аматьорски отбори. Треньорът на “жълто-черните” Юрген Клоп раздели състава на няколко групи, но някои футболисти играха в повече от един мач.

Почти 13 хиляди фенове дойдоха на стадиона, за да наблюдават блиц-мачлетата от по 20 минути срещу Хьордер, Шпортфройнде и Нордкирхен. В първата среща Борусия би с 4:0, като новото попълнение Роберт Левандонски заби три от четирите гола, а накрая се разписа и Маркус Фьолнер.

Във втората среща Борусия победи с 6:0 играещите в окръжната лига аматьори от Нетте. Марио Гьотце вкара два гола, а Рангелов добави един. В третата среща малко преди края на 20-те минути Рангелов донесе победата с единствения гол срещу Нордкирхен./БЛИЦ