Апоел (Тел Авив) спечели с 1:0 дербито на израелската столица срещу тима на Макаби, за който игра Димитър Рангелов. Българинът излезе в титулярния състав въпреки натрупаната умора след двата поредни мача с националния отбор.

Играчите на Макаби искаха да продължат серията си от 4 последователни успеха в първенството, но Апоел поведе още в 3-ата минута с гола на Захави. До края на мача съперниците изпуснаха по няколко добри положения, но резултатът остана непроменен.

В друг двубой Апоел (Рамат Ган), където играят Елин Топузаков, Димитър Телкийски и Крум Бибишков, отстъпи драматично у дома на Макаби (Нетаня). Гостите се наложиха с минималното 1:0, а голът падна в 4-ата минута на добавеното време.

В класирането начело е изненадата Ирони (Кирят Шмона) на Зоран Балдовалиев с актив от 16 точки, Макаби (Хайфа) има 14, а Макаби (Тел Авив) на Рангелов - 12. Апоел (Рамат Ган) е на 12-о място с 5 точки./БЛИЦ