Клаудио Раниери дебютира с победа начело на Интер, а “нерадзурите” се наложиха с 3:1 като гост на Болоня в мач от 5 кръг на Серия “А”. Домакините завършиха срещата с човек по-малко.

Аржентинският нападател на гостите Диего Милито бе точен от дузпа в 81-ата минута, а Лусио се разписа в 87-ата за успеха на тима си, след като Болоня бе стигнал до 1:1 с гол на Алесандро Диаманти в 66-ата минута от 11-метров наказателен удар.

Джампаоло Пацини бе дал аванс на Интер в 39-ата минута, а защитникът на домакините Архимед Морлео бе изгонен от игра, след като събори Милито в наказателното поле в 80-ата минута. Аржентинецът превърна отсъдената дузпа в гол.

Диего Форлан и Естебан Камбиасо от “нерадзурите” нямаха шанс и при ударите им топката се отби в гредата. Клаудио Раниери пое носителя на Купата на Италия в четвъртък, след като Джан Приеро Гасперини бе уволнен след поражението с 1:3 от новака Новара./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 5 КРЪГ
24.09.11
19:00 ч.
Болоня – Интер 1:3
0:1 Джампаоло Пацини (39), 1:1 Алесандро Диаманти (66-дузпа), 1:2 Диего Милито (81-дузпа), 1:3 Лусио (87)