Българският вратар Пламен Илиев беше титуляр за Ботошани при победата с 1:0 над лидера в класирането Студенцеск (Яш) в мач от 6 кръг на румънското първенство.

Бившият вратар на „Левски“, известен като Пацо Тигъра, завърши двубоя с контузия, която получи в добавеното време на срещата. Другият българин в Ботошани Радослав Димитров започна като резерва, но в 75-ата минута замени Куентен Мартинус.

Единственият гол за победата на тима на българите беше реализиран от Габриел Вашвари, който седем минути преди края беше точен от дузпа.

С първата си победа от началото на сезона Ботошани излезе на осмо място в класирането с шест точки. Студенцеск (Яш) е лидер с актив от 10 точки, една повече от Стяуа и Динамо (Букурещ).