Тоталният аутсайдер в група К на Лига Европа - Рапид (Виена)у победи лидера Металист (Харков) с 1:0. Това са първи точки за австрийците, които въпреки това ще завършат на последното място в групата. Единственият гол падна още в 13-ата минута и бе дело на Дени Алар. Рапид допълнително бе затруднен след изгонването на Пишер секунди преди почивката. Въпреки, че игра цяло второ полувреме с човек по-малко австрийският гранд удържа крехката си преднина.

В другия мач от групата Байер (Леверкузен) би Розенборг с 1:0 на своя "БайАрена". Единственото попадание за домакините отбеляза Джулиан Ридел в 65-ата минута. Това бе първи гол за 21-годишния талант за “аспирините”. Ридел засече центриране на бразилеца Карлиньос от лявото крило, след като се хвърли на шпагат и изпревари бранител на гостите за топката.