Рапид (Виена) записа първата си победа над испански тим от 47 години насам, след като в мач от Група „Е“ на Лига Европа обърна Виляреал за домакинския успех с 2:1. В другия мач от групата Виктория (Пилзен) се наложи с 2:0 над Динамо (Минск), който в ранните етапи на турнира елиминира Черно море.

Лео Баптистао даде аванс на „жълтата подводница“ във Виена точно преди почивката, но Щефан Швааб изравни в 50-ата минута. Само три минути по-късно Щефан Хофман реализира победното попадение за Рапид с точно изпълнение на дузпа.

Томаш Хоржава и резервата Милан Петържела бяха точни за успеха на Виктория (Пилзен). Това беше едва втората загуба на Динамо (Минск) в последните им пет гостувания в евротурнирите.