Аякс вече е аут от Шампионската лига. Холандският колос загуби от австрийския Рапид с 2:3  у дома и напусна най-комерсиалния турнир. Първата среща във Виена завърши 2:2.

Гостите започнаха със самочувствие и с бързи контраатаки матираха на два пъти до почивката неубедителната отбрана на съперника. Още в 12-ата минута Роберт Берич беше оставен непокрит във вратарското поле и с глава от 1-2 метра простреля безпомощния вратар на домакините Яспер Силесен за 0:1. Шокът за Аякс стана пълен в 39-ата минута, когато Луис Шауб финтира няколко защитници и покачи след рикошет - 0:2.

Щурмът на отчаянието на Аякс позволи на Аркадиуш Милик да намали в 52-ата минута със страхотно воле от точката на дузпата. Четвърт час преди края резервата Неманя Гудел успя да изравни резултата - 2:2. Когато всички очакваха продължения обаче Шауб (77) отново се разписа за крайното 2:3 и класира Рапид в плейофите на Шампионската лига.

Аякс (Хол) - Рапид Виена (Авст) 2:3
0:1 Роберт Берич (12), 0:2 Луис Шауб (39), 1:2 Аркадиуш Милик (52), 2:2 Неманя Гудел (75), 2:3 Луис Шауб (77)