Расинг Сантандер записа едва втората си победа от началото на сезона, след като в мач от 13 кръг на Примера дивисион разгроми Еспаньол с 4:0 като гост.

По този начин тимът на Мигел Анхел Португал прекъсна серията си от 9 поредни мача без успех в първенството. Серхио Каналес се отчете с два гола за победата, а по едно добавиха Енрике и Чите от дузпа. За Еспаньол това бе шести пореден мач в Примера без победа и четвърта поредна загуба.

Тенерифе прекъсна серията си от четири мача без успех в първенството и победи Спортинг (Хихон) с 2:1 след обрат. Точни за островитяните през второто полувреме бяха Рикардо и Нино, след като гостите взеха ранен аванс с гол на Диего Кастро в 4-ата минута. Спортинг прекъсна серията си от 7 поредни мача без загуба в първенството./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 13 КРЪГ
От събота, 5  декември
Севиля – Валядолид 1:1
0:1 Манучо (33), 1:1 Луиш Фабиано (4+1-дузпа)

Херес – Атлетико (Мадрид) 0:2
0:1 Форлан (29), 0:2 Агуеро (66)

Реал (Мадрид) – Алмерия 4:2
1:0 Серхио Рамос (31), 1:1 Сориано (59), 1:2 Уче Калу (63), 2:2 Игуаин (74), 3:2 Бензема (84-дузпа), 4:2 Кристиано Роналдо (85)

Депортиво (Ла Коруня) – Барселона 1:3
0:1 Меси (28), 1:1 Адриан (40), 1:2 Меси (81), 1:3 Ибрахимович (89)

От неделя, 6 декември
Тенерифе – Спортинг (Хихон) 2:1
0:1 Диего Кастро (4), 1:1 Рикардо (55), 2:1 Нино (66)

Еспаньол – Расинг Сантандер 0:4

0:1 Енрике (48), 0:2 Каналес (53), 0:3 Чите (68-дузпа), 0:4 Каналес (72)

Майорка – Сарагоса 4:1
1:0 Адурис (37), 2:0 Адурис (67), 3:0 Марио Суарес (74), 4:0 Аласане Кейта (77), 4:1 Андер (85)

22:00 часа Атлетик (Билбао) – Валенсия
Баланс: 148 мача, 56 победи за Атлетик (Билбао), 35 равенства, 57 победи за Валенсия

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.