Расинг (Сантандер) победи у дома Сарагоса с 1:0 в опашкарското дерби от 18-ия кръг в Примера дивисион и се измъкна от зоната на изпадащите. Единственото и победно попадение за кантабърци реализира Бернардо Еспиноса в 45-ата минута след асистенция на сенегалеца Папакули Диоп. След успеха си Расинг се изкачи на 16-о място във временното класиране с 16 точки, докато арагонци останаха последни с 10 пункта.

В останалите две срещи от кръга по същото време не се стигна до победител. Леванте завърши у дома 0:0 с Майорка, а при същи резултат приключи и домакинството на Реал Сосиедад срещу Осасуна. След ремитата Леванте си остана на четвърто място с 30 точки, Майорка запази 14-ата си позиция с 19 пункта, Реал Сосиедад е 15-и с 18 точки, а Осасуна също запази позицията си в подреждането и е на пето място с 26 пункта.

Малага - Атлетико (Мадрид) (ТV+)
Баланс: 58 мача, 13 победи за Малага, 14 равенства, 31 победи за Атлетико (Мадрид)