Бившият испански национал Раул се нуждаеше от само един мач, за да открие головата си сметка за новия си клуб Ал Сад. Нападателят беше точен от дузпа за катарския клуб  при успеха с 2:0 над Ал Масаймер.

Бившият играч на Реал (Мадрид) премина в Ал Сад през това лято след успешен двегодишен престой в Шалке 04, с който през сезон 2010/11 игра полуфинал на Шампионската лига.

Ал Сад откри резултата в 16-ата минута с гол на Надир Берхадж. Попадението на Раул дойде в последната минута на редовното време на мача. Испанецът, който е топреализатор на евротурнирите, взе и капитанската лента след смяната на Абдула Кони.

Победата класира Ал Сад на полуфиналите на Купата на шейх Ясим, където ще срещне настоящия носител на трофея Ал Араби.