Шалке 04 отново не можа да постигне успех в Бундеслигата, след като в двубой от шестия кръг завърши наравно 2:2 при домакинството си на Борусия (Мьонхенгладбах). "Кралскосините" бяха на път да регистрират пета загуба от началото на сезона, след като изоставаха с 0:2, но с гол на Клаас Ян Хунтелаар и късно попадение на Раул успяха да стигнат до точката. Попадението на легендата на Реал (Мадрид) бе негово първо с екипа на Шабке 04 в Бундеслигата.

Срещата започна с натиск на домакините, като още в деветата минута Раул пропусна да засече опасно центриране на Иван Ракитич. Малко след това обаче отбраната на "кралскосините" за пореден път допусна фатална грешка и Бенедикт Хьоведес фаулира Раул Бобадила в наказателното поле, след което реферът Петер Гегелман не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Филип Диймс, който без проблеми изведе Борусия напред. В 24-ата минута Мануел Нойер трябваше да спасява вратата си от втори гол, след като Марко Ройс не можа да реализира, излязъл сам срещу него. Въпреки по-настойчивата си игра малко преди последния съдийски сигнал за първата част домакините получиха второ попадение във вратата си, което бе дело на Майкъл Брадли след страхотна комбинация.

В 52-ата минута голмайсторът на Шалке 04 Клаас Ян Хунтелаар получи пас от Метцелдер и с мощен шут с левия крак направи резултата 1:2. Последва страхотна възможност за Раул, който стреля покрай вратата, а малко след това Хьоведес нацели страничната греда. В 71-ата минута гол на Хуан Аранго бе отменен поради засада, а малко по-късно Борусия остана с човек по-малко, след като Роел Броуверс бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение срещу Хунтелаар. В 87-ата минута испанската звезда Раул направи 2:2 с първия си гол в Бундеслигата. Той се разписа след добър индивидуален пробив и прецизен удар с левия крак.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГАТА, 6 КРЪГ

От 24 септември (петък)
Кьолн – Хофенхайм 1:1
1:0 Лукас Подолски (17), 1:1 Демба Ба (54)

На 25 септември (събота)
Байерн – Майнц 1:2
0:1 Алагуи (15), 1:1 Свенсон (45-автогол), 1:2 Шалай (77)

Шалке 04 – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:2
0:1 Даемс (15-дузпа), 0:2 Брадли (43), 1:2 Хунтелаар (52), 2:2 Раул (87)

Щутгарт – Байер (Леверкузен) 1:4
0:1 Хупиа (19), 0:2 Видал (21), 1:2 Кузманович (53), 1:3 Хано Балич (69), 1:4 Сам (88)

Айнтрахт (Франкфурт) – Нюрнберг 2:0
1:0 Теофанис Гекас (17), 2:0 Крис (88)

Санкт Паули – Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Гроскройтц (17), 1:1 Хенингс (26), 1:2 Кагава (50), 1:3 Гроскройтц (61)

19:30 часа Вердер – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 7 мача, 4 победи за Вердер, 1 равенства, 2 победи за Хамбургер