Легендарният нападател Раул продължава да изкачва върхове в кариерата си. Испанецът вкара 2 гола при успеха на Шалке 04 над Апоел (Тел Авив) с 3:1. Така Раул е еднолично на върха при голмайсторите в КЕШ и Шампионската лига с в 68 гола, а досега делеше първото място в Герд Мюлер (по 66 гола). От тази вечер Раул дели първото място в ранглистата на голмайсторите в евротурнирите с Филипо Индзаги – по 68 гола.

Шалке поведе на Апоел набързо след гол на нападателя още в 3-ата минута. След попадението немците, които изпитват сериозни проблеми в последно време, се успокоиха и заиграха добре. В 58-ата минута испанецът вкара втори гол и направи преднината на тима си сериозна. Хурадо вкара за класическото 3:0 десет минути по-късно. В добавеното време Шехтер отбеляза почетното попадение в мача.

В другия мач от група “В” Лион победи у дома Бенфика с 2:0. Така французите водят в класирането с 9 точки, следват Шалке с 6, Бенфика с 3, а Апоел няма нито една./БЛИЦ

ШАЛКЕ 04 – АПОЕЛ (ТА) 3:1
1:0 Раул (3), 2:0 Раул (58), 3:0 Хурадо (68) 3:1 Шехтер (90)

Шалке 04: 1.Мануел Нойер, 22.Ацуто Учида, 4.Бенедикт Хьоведес, 21.Кристоф Мецелдер, 13.Лукас Шмиц, 23.Джърмейн Джоунс (75 - Матип), 17.Джеферсон Фарфан (67 - Юнмин), 28.Кристоф Мориц (53 - Ракитич), 18.Хосе Мануел Хурадо, 7.Раул Гонсалес, 25.Клаас-Ян Хунтелаар

Апоел (Тел Авив): 1.Винсън Ениеама, 23.Омри Кенде, 10.Валид Бадир, 3.Дъглас да Силва, 25.Гал Шиш, 18.Шай Абутбул (57 – Тоама), 26.Авихай Ядин, 16.Еран Захави, 14.Гил Вермут, 9.Етей Шехтер, 99.Тото Тамуз (57 - Тамуз)

Жълти картони: Фарфан (Ш), Вермут (А)