Хамбургер намали шансовете си в борбата за оцеляване в Бундеслигата, след като в първи плейоф за място в елита направи домакинско 0:0 с третия от втора дивизия Гройтер Фюрт.

Срещата не започна добре за домакините, след като титулярният вратар Рене Адлер получи контузия на загрявката и мястото му на терена зае 34-годишният Ярослав Дробни.

„Детелините“ бяха по-бързи, по-организирани и по-опасни на терена, като само през първото полувреме водеха с 9:5 в ударите към вратата, а Аземи пропусна две положения за гол.

През втората част Хамбургер се опита да промени развоя в своя полза, но стигна само до гол на Пиер-Мишел Ласога, който беше отменен заради засада.

Реваншът във Фюрт е в неделя. Ако Хамбургер не успее да се спаси, ще запише историческо в историята си първо изпадане от Бундеслигата. Клубът се гордее, че е единственият тим, който играе в елитната германска дивизия от нейното основаване – вече 50 години и 264 дни. Специален часовник на стадиона отброява времето.