Двама български футболисти взеха участие в днешните срещи от 12 кръг на румънското първенство. Бившият играч на Литекс и Черно море Мирослав Манолов игра за Търгу Муреш, а носилият екипите на „Левски“ и „Ботев“ (Пловдив) Георги Сърмов беше в състава на Поли (Тимишоара).

Българският нападател Мирослав Манолов започна титуляр за Търгу Муреш при домакинското 0:0 с ЧФР Клуж. Манолов остана на терена до 65-ата минута, когато беше заменен от Балаур. Шест минути след това преминалият през „Ботев“ (Пловдив) Ромарио Контзорг отстъпи мястото си на бившия играч на „канарчетата“ и „Левски“ Луис Педро.

Домакините завършиха двубоя с човек по-малко, тъй като полският бранител Павел Голански беше изгонен в последната минута заради два жълти картона. Търгу Муреш е шести с 18 точки, а ЧФР Клуж заема осма позиция с четири точки по-малко.

Георги Сърмов игра цял мач за Поли (Тимишоара) при домакинското реми 2:2 срещу Студенцеск (Яш). Босненският нападател Боян Голубович даде аванс на гостите в 9-ата минута, а бившият бранител на „Ботев“ (Пловдив) Сърджан Лукин изравни в самото начало на втората част.

На почивката в игра за Поли се появи и бившата звезда на ЦСКА Янис Зику. Кука даде нов аванс на гостите само две минути след изравнителния гол, но в 63-ата минута Гога донесе точка на тима от Тимишоара с точно изпълнена дузпа за 2:2. Двата отбора имат по 13 точки и заемат 9-о и 10-о място в таблицата.