ПСЖ пропусна възможноста да се включи сериозно в битката за титлата в Лига 1, след като направи 2:2 при гостуването си на Брест в мач от 32 кръг.

Парижани откриха резултата чрез Матийо Бодмер в 21-ата минута, но до края на първото полувреме допуснаха два гола. Точни за домакините бяха Ларсен Туре и Бруно Гружи. ПСЖ стигна до точката благодарение на попадение на Гийом Оару три минути преди края.

Шест кръга преди края столичани имат 53 точки. Със същия актив е третият Олимпик (Лион), който е с мач по-малко. Олимпик (Марсилия) е втори с 58 точки, една по-малко от лидера Лил. По-късно днес “кучетата” гостуват на Лориен.

На 27 април (сряда): Олимпик (Лион) – Монпелие, Олимпик (Марсилия) – Ница

КЛАСИРАНЕ: 1.ЛИЛ 59 т., 2.Олимпик (Марсилия) 58, 3.Олимпик (Лион) 53, 4.ПСЖ 53, 5.Рен 51 и др.