Без победител завърши българското дерби от втория кръг на Втора бундеслига, в което един срещу друг се изправиха Чавдар Янков и Станислав Ангелов. Дуисбург с Чак в състава си направи домакинско 2:2 с Енерги, където е Пелето.

И двамата български национали започнаха титуляри в мача, като Ангелов игра цял мач за гостите, докато Янков бе заменен от Каюби в 61-ата минута. В 88-ата минута на двубоя пък Пелето получи жълт картон.

Гостите от Котбус откриха резултата в 41 минута с попадение на китайския нападател Шао, но домакините отговориха с гол на младежкия национал на Германия Сандро Вагнер, който се разписа в добавеното време на първата част. В 59-ата минута Юла отново даде аванс на Енерги, а “зебрите” отговориха с гол на Боджек в 83-ата.

Точката се оказа достатъчна за Енерги да излезе на първо място в класирането с 4 точки, като изпреварва втория Дуисбург само заради по-добра голова разлика. Трети с три точки е Гройтер Фюрт, където играе Асен Караславов./БЛИЦ