Самсунспор не успя да се откъсне от зоната на изпадащите във втора турска лига, завършвайки само 1:1 на собствен терен с Аданаспор. Така след 26 кръга червено-белите заемат 14-а позиция с 27 точки, само една пред първия в зоната на изпадащите Гьозтепе.

Българското крило Николай Димитров игра 90 минути с екипа на домакините, но беше оценен с 5 по десетобалната система от вестник "Бугюн", каквито оценки имат и по-голямата част от съотборниците му. Иначе в репортажа за мача не се споменава той да се е отличил в някоя от важните ситуации.

Самнуспор излезе напред в резултата в 35-ата минута чрез Джемил, който смело си подложи главата при опит на Фатих Шен да вкара със силен удар. Две минути след началото на второто полувреме гостите от Адана изравниха чрез Мертхан, а в 72-ата минута останаха и с десет души заради червен картон на камерунския им нападател Мбила. Въпреки това в оставащите 20 минути Самсун не стигна до нов гол.