Симеон Райков започна като титуляр за Рода в мача с Цволе от холандското първенство. Тимът от Керкраде спечели с 2:1, а бившият играч на Левски, Черно море и Локомотив (Пловдив) престоя на терена само до края на първото полувреме. Райков беше сменен в 46а-та минута от Михаел Росхюйвел. Именно този играч се превърна в герой за Рода, след като вкара победния гол секунди преди последния съдийски сигнал. Първото попадение беше дело на Джулиано ван Велцен (48), който се разписа след асистенция на Мохамед ел Макрини. С успеха Рода се изкачи на 16-о място в класирането с 26 точки. Позицията дава право на бараж за оцеляване в Ередивизи, а само на две точки отгоре на спасителния бряг е АДО Ден Хааг. Цволе е 12-и с 31 точки.