Арджеш започна новата година с победа у дома срещу Динамо Букурещ с 2:1 в мач от 22-ия кръг на румънската Лига 1.

Мартин Райнов бе оставен на резервната скамейка за домакините, но се появи в игра на полувремето, докато вратарят Пламен Илиев бе извън групата за гостите заради желанието си да напусне.

Арджеш взе преднина от два гола след точни изстрели на Александру Ишфан в 51-ата и Йонуц Шербан в 69-ата минута, а Динамо реализира почетно попадение в 86-ата минута чрез Мирко Ивановски, а още две техни попадения бяха отменени.

С тази победа Арджеш излезе 8-и в класирането с 31 точки. Динамо остава на предпоследната 15-ата позиция с 12 точки. Само точка зад „кучетата“ е последният Академика Клинчени.