Елитните испански Райо Валекано и Реал Сосиедад бяха елиминирани от втородивизионни отбори на 1/16-финалите на Купата на Краля.

Реал Сосиедад направи домакинско 2:2 с Кордоба в реванша, но решителна се оказа загубата с 0:2 в първия мач. Антоан Гризман даде аванс на тима от Сан Себастиан в 20-ата минута, но гостите обърнаха с попадения на Кико и Себастиан Дубарбиер през втората част. Иманол Агирече изравни пет минути преди края, но това не помогна на тима му.

Райо Валекано направи 0:0 като домакин на Лас Палмас. Мадридският тим завърши с 10 души, след като Рубен Мартинес получи червен картон в 68-ата минута. Решаващ за прогреса на вторидивизионния Лас Палмас се оказа успехът с 1:0 в първата среща.

Осасуна, който изпитва сериозни проблеми в Примера дивисион, се класира за 1/8-финалите на турнира, след като се наложи с 2:0 Спортинг (Хихон). Тимът от Памплона загуби първия мач с 0:1. Хосеба Йоренте заличи пасива на тима си в 70-ата минута, а шест минути по-късно Рубен Роча вкара попадението, което класира Осасуна напред.

Бетис отстрани Валядолид, след като се наложи с 3:0. “Зелено-белите” бяха загубили първата среща с 0:1. В реванша Антонио Амая откри резултата в 27-ата минута, а Рубен Кастро удвои в 62-ата. Четири минути преди края Хесус Руеда си отбеляза автогол.