Атлетик (Билбао) не успя да победи на свой терен новака Райо Валекано и се стигна до подялба на точките след 1:1 помежду им в среща от втория кръг на испанската Примера дивисион. Първият кръг бе отложен за януари догодина заради стачка на играчите.

През първата част голове на „Сан Мамес” не паднаха, въпреки че домакините бяха по-настойчиви в търсенето на попадение. И двете попадения паднаха през второто полувреме. Домакините откриха резултата в 55-ата минута, когато Андер Итураспе получи извеждащо подаване от Муниаин и с десен крак бе точен за 1:0. Само седем минути след това обаче гостите успяха да изравнят чрез Хосе Мария Мовиля след асистенция на Ласане Бангура – 1:1. До края на двубоя и двата отбора не успяха да отбележат нови попадения и мачът завърши наравно.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 2 КРЪГ
27.08.11
19:00 часа
Спортинг (Хихон) - Реал Сосиедад 1:2
0:1 Агирече (35), 0:2 Агирече (65), 1:2 Мигел Куевас (68-дузпа)
27.08.11
21:00 часа
Валенсия - Расинг (Сантандер) 4:3
1:0 Солдадо (2), 1:1 Солдадо (7-автогол), 1:2 Акоста (14), 1:3 Адриан (56), 2:3 Рами (58), 3:3 Солдадо (88), 4:3 Солдадо (90)