Без българския национал Александър Тонев в групата си Астън Вила записа втори пореден конфузен резултат в предсезонните контроли. След като паднаха от третодивизионния Честърфийлд с 1:3, сега холандският елитен Грьонинген наказа бирмингамци с 4:1.

Тимът на Пол Ламбърт започна със силен титулярен състав, в който до голяма степен личаха имената на футболисти, на които ще се разчита редовно през идния сезон. Въпреки това още до 8-ата минута англичаните губеха с 0:2. В 6-ата Тярон Шери откри за Грьонинген, а малко след това също той наказа Шей Гивън с топовен изстрел от около 30 метра.

В 34-ата минута Яршинио Антониа се разписа от близко разстояние след хубав пробив отляво на Дани Хьосен, който му сервира топката на празна врата. Чак в 76-ата минута „виланите“ стигнаха до гол благодарение на чудесно изпълнен пряк свободен удар от Шарл Н`Зогбиа. В крайна сметка обаче холандците довършиха съперника си с още едно попадение минута преди края. Toчен за 4:1 беше Дино Исламович.