Реймс завърши 1:1 с гостуващия Лил в среща от 31-ия кръг на френската Лига 1 и разчисти пътя на лидера ПСЖ за триумф с шампионската титла още днес при домакински успех над Страсбург. Така парижани може да са първият отбор от големите първенства в Европа, който става шампион този сезон. Близо до това са още Ювентус и Барселона.

След нулево равенство през първата част в 55-ата минута Тиаго Мендес центрира страхотно от корнер, Жозе Фонте се извиси над преките си пазачи и с мощен удар с глава вкара за 0:1. Голът стресна домакините и те се хвърлиха в атака, а в 77-ата минута Тристан Дингом изведе Реми Уден, който сам срещу вратаря не сгреши и оформи крайното 1:1. Реферът дълго гледа ситуацията на ВАР, за да прецени дали имаше засада и в крайна сметка зачете попадението.

Лил остава на втората позиция с 61 точки, с пет пред преследвача Лион и на цели 19 зад ПСЖ. Реймс вече има 47 точки и само три го делят от четвъртата позиция, даваща квота за Лига Европа.