Бивш акционер на Динамо (Букурещ) обяви, че румънският клуб е загубил умишлено домакинския си мач срещу Лацио в квалификационен двубой за Шампионската лига през 2007. Новината беше съобщена от румънското издание Prosport.ro, което не разкрива името на въпросния бивш футболен шеф.

Първата среща между „орлите“ и „кучетата“ в Рим завършва 1:1. На реванша Лацио губи с 0:1 след първото полувреме, но след това вкарва три гола през втората част и влиза в групите на Шампионската лига.

По думите на бившия футболен функционер договорката е била между ръководствата на двата клуба, които са се разбрали в хотела в Букурещ, където е настанен италианския клуб. След като се класира за групите на Шампионската лига, Лацио превежда парите, които са маскирани като трансферна сума за защитника Щефан Раду, който отива при „орлите“ срещу 4,5 милиона евро.